- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníFirmy na prodej aneb co s rodinným byznysem?

Firmy na prodej aneb co s rodinným byznysem?

V 90. letech minulého století bylo v České republice naprosto běžné, že se do podnikání pouštěli i lidé, kteří neměli o tržním hospodářství odpovídající znalosti. V důsledku toho řada rodinných společností zkrachovala ještě předtím, než se naplno projevil jejich potenciál. Naštěstí některé firmy turbulentní začátky podnikání přečkaly, takže se v současné době pyšní stabilní pozicí na trhu. Bohužel u řady společností se stává, že majitelé nemají nástupce, tudíž jsou firmy na prodej.

Proč firmu prodat?

Firmy na prodej jsou v současné době relativně běžné, protože řada rodinných podniků nemá do managementu odpovídajícího nástupce. To je pochopitelně velká škoda, protože někteří majitelé si dali opravdu velkou práci s tím, aby jejich společnost zaujala na trhu stabilní pozici a aby bez větších problémů prosperovala. Nicméně sehnat vhodného nástupce do vedení takové firmy není jednoduché, což bohužel vyústí v to, že je daná firma na prodej. To však pro daný podnikatelský nápad nemusí být špatná varianta.

Komu firmu prodat?

Jako majitel aktivní firmy na prodej určitě chcete, aby se vaše společnost nedostala do rukou někoho, kdo by za pár let přišel o veškerý tržní podíl. Každý z vás má pochopitelně určitou představu o budoucím majiteli, ovšem v praxi bývá velmi těžké takové přání vyplnit. Většinou totiž chcete firmu přenechat někomu se zkušenostmi v daném oboru a také někomu, kdo disponuje dostatkem finančních prostředků, protože prodej firmy rozhodně není levnou záležitostí.

Potřebujete poradit?

Prodej firem představuje specifickou činnost, ke které potřebujete odpovídající znalosti. Těmi ne všichni podnikatelé disponují, a navíc prodej firmy představuje výraznou administrativní zátěž. Chcete-li tedy prodat svůj rodinný byznys, pak se obraťte na specializovanou společnost disponující mnohaletými zkušenostmi v prodeji fungujících rodinných firem. S její pomocí se bude vašemu podnikatelskému nápadu nadále dařit.

Pokud nemáte ve vedení vaší firmy nástupce, nezoufejte a začněte přemýšlet nad prodejem firmy. Nejedná se totiž o nic, za co byste se měli stydět.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek