- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceVíce než 50 % potenciálních kupců aut uvažuje o elektrickém vozidle

Více než 50 % potenciálních kupců aut uvažuje o elektrickém vozidle

Počet lidí ve světě, kteří si chtějí koupit elektrický vůz (EV), poprvé překročil hranici 50 %. Ukázala to nejnovější studie společnosti EY. TASR o tom informuje na základě zprávy Bloomberg.

Přibližně 52 % dotázaných uvedlo, že má zájem o elektrické vozidlo, což představuje nárůst o 22 procentních bodů za dva roky údajů EY.

Podle průzkumu, kterého se zúčastnilo přibližně 13.000 lidí z 18 zemí, většina spotřebitelů zvažuje koupi elektromobilu zejména z důvodu ochrany životního prostředí.

Poprvé se jako klíčový problém objevily i zvyšující se penále pro vozidla se spalovacím motorem, poznamenala EY.

„Tato zjištění představují bod zlomu na globálním trhu nákupu aut. Spotřebitelé jsou sociální a environmentální stále uvědomělejší, což je největší motivací pro přijetí elektromobilů,“ řekl Benjamin Chiang, vedoucí sektoru EY pro region ASEAN (sdružení zemí jihovýchodní Asie).

Ze studie EY vyplývá, že ke koupi elektromobilu se nejvíce přiklánějí lidé v Itálii, Číně a Jižní Koreji, zatímco spotřebitelé v Austrálii a USA jsou nejméně odhodláni. V Singapuru si 56 % respondentů chce koupit elektromobil.

Přibližně 88 % globálních spotřebitelů, kteří si chtějí koupit elektromobily, je také ochotno akceptovat příplatek, přičemž 35 % je ochotno zaplatit příplatek 20 % nebo více, což je v souladu se zjištěními z roku 2021.

Charge station for electric cars. 3d rendering.

Pokud jde o řidiče na celém světě, kteří již vlastní elektrická vozidla, EY uvedla, že se nyní méně obávají toho, jak daleko mohou přejít na jedno nabití, nebo o infrastrukturu nabíjení.

Většina dotázaných vlastníků EV, přesněji 81 %, používá domácí nabíjecí zařízení alespoň jednou týdně, zatímco nákupní centra nebo maloobchodní prodejny jsou nejpreferovanějšími místy nabíjení mimo domácnosti.

Expert EY v oblasti dopravy Tony Canavan nyní očekává, že s rostoucí infrastrukturou a zlepšováním kvality baterií budou klesat obavy týkající se nabíjecích zařízení a sortimentu elektrických vozidel.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek