- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceŠpanělská vláda vyzvala energetické firmy k omezení dovozu LNG z Ruska

Španělská vláda vyzvala energetické firmy k omezení dovozu LNG z Ruska

Španělská ministryně energetiky Teresa Riberová vyzvala energetické firmy v zemi, aby omezily dovoz zkapalněného zemního plynu (LNG) z Ruska a hledaly alternativy. Zároveň dodala, že vláda připravuje nouzový plán na zimní období s cílem pomoci sousedním zemím Evropské ne, které jsou na rozdíl od Španělska více závislé na dovozu energií z Ruska. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

„Je třeba, aby obchodníci minimalizovali dovoz ruského plynu a diverzifikovali kontrakty,“ řekla Riberová v pondělí na tiskové konferenci. Dodala, že i když Španělsko je na tom lépe než většina evropských zemí, má zájem uspořit větší objem energií, aby je mohlo poskytnout v rámci solidarity dalším zemím Evropské unie, jejichž situace na trhu s energiemi je horší.

Sphere gas tanks in refiney plant

Navíc, přestože Španělsko není do té míry závislé na ruských energiích jako jeho sousedé, v posledních měsících se objem dovozu ruského plynu zvýšil. V květnu letošního roku se ruský LNG podílel na celkovém dovozu plynu do Španělska téměř 12 %, zatímco v květnu loňského roku to bylo pouze 6,6 %.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek