- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceBrazílie je blízko dohody s Ruskem o nákupu levnější nafty

Brazílie je blízko dohody s Ruskem o nákupu levnější nafty

Brazílie by brzy měla s Moskvou uzavřít dohodu o nákupu ruské nafty, která je podstatně levnější než pohonné lázky z jiných zemí. Uvedl to v pondělí brazilský prezident Jair Bolsonaro. Případné uzavření dohody by pro Bolsonara bylo dalším hmatatelným přínosem jeho přátelských vztahů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Informovala o tom agentura Reuters.

Podrobnosti v souvislosti s dohodou brazilský prezident neuvedl a více informací neposkytlo ani ministerstvo energetiky. Vysoké ceny pohonných hmot v zemi však snižují Bolsonarovy preference před prezidentskými volbami, které se v Brazílii uskuteční v říjnu. Bolsonaro momentálně výrazně zaostává v průzkumech veřejného mínění za levicovým kandidátem a bývalým prezidentem Luizem Ináciem Lula da Silvem.

Aerial view of Rio De Janeiro. Corcovado mountain with statue of Christ the Redeemer, urban areas of Botafogo, Flamengo and Centro, Sugarloaf mountain.

Zatím není jasné ani to, jakým způsobem chce Brazílie nakoupit ruskou naftu, aniž by porušila sankce západních států vůči Rusku za invazi na Ukrajinu. Bolsonaro však tvrdí, že jeho dobré vztahy s Putinem umožňují Brazílii udržet si přístup ke klíčovým surovinám, včetně průmyslových hnojiv, která jsou důležitá pro velký brazilský agrosektor.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek