- Komerční sdělení -finance
DomůInvesticeNěmecký parlament schválil zvýšení minimální mzdy na 12 eur za hodinu

Německý parlament schválil zvýšení minimální mzdy na 12 eur za hodinu

Dolní komora německého parlamentu schválila v pátek návrh zákona na zvýšení minimální mzdy. Znamená to, že od 1.
Dolní komora německého parlamentu schválila v pátek návrh zákona na zvýšení minimální mzdy. Znamená to, že od 1. října letošního roku bude v Německu minimální mzda 12 eur na hodinu. Ve srovnání se současnou situací se tak minimální mzda zvyšuje o více než pětinu. TASR o tom informuje na základě zprávy portálu německé stanice Deutsche Welle.

„Není to sice závratná částka, ale stále nemalý rozdíl v peněžence,“ řekl německý ministr práce Hubertus Heil před hlasováním v Bundestagu. Zvýšení minimální mzdy z nynějších necelých 10 eur na hodinu znamená, že lidé s měsíčním příjmem 1700 eur dostanou zhruba o 400 eur více.

Německo zavedlo minimální mzdu od ledna 2015, přičemž tehdy ji stanovilo na úrovni 8,50 eura za hodinu. V té době ji prosazovali právě Sociální demokraté současného kancléře Olafa Scholze. Zvýšení minimální mzdy bylo také jedním z hlavních Scholzových předvolebních slibů před parlamentními volbami na podzim loňského roku.

Different banknotes (dollar, euro, hryvnia) make money background

„Mnozí naši občané pracují hodně, vydělávají však málo. Toto se musí změnit,“ uvedl Scholz ještě v únoru, kdy minimální mzdu schválila německá vláda. Co se týče pátečního hlasování v Bundestagu, zvýšení minimální mzdy podpořilo 400 poslanců, zatímco proti bylo 41. Dalších 200 poslanců se zdrželo, většinou z opozičního bloku CDU/CSU.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek