- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníPro bezproblémový odlet je třeba si zkontrolovat doklady i zavazadla

Pro bezproblémový odlet je třeba si zkontrolovat doklady i zavazadla

Kontrola dokumentů, rozměrů zavazadel, ale i včasný příjezd na letiště jsou potřebné pro bezproblémový odlet cestujících.
Kontrola dokumentů, rozměrů zavazadel, ale i včasný příjezd na letiště jsou potřebné pro bezproblémový odlet cestujících. Tyto i další tipy na to, aby pasažéři předešli zpomalení registračního a odbavovacího procesu na letišti a mohli včas a bezpečně odletět do zvolené destinace, doporučuje cestujícím Letiště M. R. Štefánika v Bratislavě.

Letiště radí zkontrolovat si platné cestovní doklady a vstupní dokumenty do cílové destinace. Podmínky vstupu do jednotlivých zemí jsou zveřejněny na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí a evropských záležitostí SR. Letiště zároveň upozornilo, že Velká Británie už není členem EU. Proto je třeba cestovat s platným cestovním pasem. Cestování s občanským průkazem je povoleno pouze na výjimky, tedy pro ty, kteří se zaregistrovali do pobytového schématu. Settlement Scheme.

Na webových stránkách letecké společnosti, kde si cestující zakoupili letenku, je také třeba si prohlédnout, jakou hmotnost a velikost zavazadla povolují podmínky letecké společnosti. Letiště zároveň upozornilo, že do příručního zavazadla je povoleno vzít si tekutiny, gely nebo krémy do 100 mililitrů, ale je třeba je zabalit do průhledného igelitového sáčku s kapacitou maximálně 1 litr. Třeba si také dát pozor, zda pasažér nemá zabalený některý ze zakázaných předmětů, jakým je například nůž, hořlavina či jiné nebezpečné předměty. Na bratislavském letišti není povolena ani tenisová raketa jako příruční zavazadlo.

Cestující by měli být na letišti minimálně dvě hodiny před odletem. Před odjezdem je třeba si zkontrolovat i případná dopravní omezení po cestě na letiště. Pasažéři by zároveň měli být opatrní při konzumaci alkoholu. V případě, že je cestující v nepřizpůsobivém stavu, může se stát, že bude vyloučen z přepravy z bezpečnostních důvodů. Většina leteckých společností má nulovou toleranci alkoholu.

Aeroplane Coming in to Land at Sunset – Boeing 737 coming in to land at sunset.

Po příjezdu na letiště by měl jít cestující hned na check-in, kde bude zaregistrován, zkontrolují mu doklady a odbaví zavazadla. Po registraci následuje bezpečnostní kontrola. Je třeba sledovat obrazovky s informacemi o otevření vrat. gates. Tam pracovníci letiště zkontrolují doklady a letenku. Následně na jejich pokyn se pasažér přemístí směrem do letadla. Brána se totiž může zavřít už 30 minut před odletem. Přesný čas však závisí na jednotlivých leteckých společnostech. Letiště podotklo, že výzvy z informačního pultu letiště na základě jména se v tomto případě nedělají.

Bratislavské letiště zároveň přiblížilo, že v případě ztracených dokladů je třeba se obrátit na policii. Pokud se ztratilo něco na palubě letadla, cestující by to měl řešit s leteckou společností. V případě, že se pasažérům ztratilo něco na letišti, měli by se obrátit na příslušné letiště. Pokud se cestujícím ztratilo zavazadlo nebo je zničeno a poškozeno, bezprostředně po příletu je třeba zajít na reklamaci zavazadel na letišti.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek