- Komerční sdělení -finance
DomůPodnikáníNejvýraznější nárůst mzdy v životě: Německo zvedá minimální hodinovou mzdu

Nejvýraznější nárůst mzdy v životě: Německo zvedá minimální hodinovou mzdu

Minimální hodinová mzda v Německu se od října zvýší z nynějších 9,82 na 12 eur, což představuje nárůst zhruba o 22 procent. Rozhodla o tom dnes dolní komora německého parlamentu, která schválila návrh zákona předložený ministrem práce Hubertusem Heilem.
Spolková vláda toto zvýšení schválila už v únoru. Kanceláře Olaf Scholz před loňskými parlamentními volbami udělal z minimální hodinové mzdy 12 eur svůj ústřední slib.

Návrh zákona podle agentury DPA vychází z toho, že v současnosti více než šest milionů pracovníků v Německu pobírá mzdu nižší než 12 eur za hodinu. Heil upozornil, že ze zvýšení minimální mzdy budou těžit zejména ženy a obyvatelé východní části Německa. Pro mnohé bude podle něj tento krok zřejmě znamenat nejvýraznější nárůst mzdy v životě.

European Currency.

Spolkový svaz zaměstnavatelů (BDA), který reprezentuje podniky ze všech odvětví německé ekonomiky, ale zvýšení minimální mzdy kritizuje. Podle prezidenta svazu Rainera Dulgera federální vláda svým postupem porušuje dohody dohodnuté v roce 2015.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek