- Komerční sdělení -finance
DomůFinanceCeny ropy vzrostly o téměř 2 %, cena Brentu uzavřela týden pod...

Ceny ropy vzrostly o téměř 2 %, cena Brentu uzavřela týden pod 120 USD/barel

Ceny ropy vzrostly v závěru tohoto týdne téměř o 2 %, přičemž cena severomořské ropné směsi Brent uzavřela obchodování v blízkosti 120 USD a cena americké WTI poblíž 119 USD za barel (159 litrů). Ceny zaznamenaly solidní růst, přestože seskupení ropných producentů OPEC+ se dohodlo na výraznějším zvýšení produkce, než stanovovala původní dohoda. Analytici však předpokládají, že ani výraznější než původně očekávané zvýšení těžby současnou napjatou situaci na trhu nevyřeší. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters a údajů agentury Bloomberg.

Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a další producenti tvořící spolu OPEC+ se ve čtvrtek (2. 6.) dohodli na zvýšení těžby v červenci i srpnu o 648.000 barelů denně. Původní dohoda počítala se zvýšením produkce pouze o 432.000 barelů ropy/den.

Podle analytiků se však nová dohoda nemusí v plné míře zrealizovat, protože při přerozdělování kvót se stále počítá s Ruskem. V této zemi přitom produkce v důsledku sankcí západních států za válku na Ukrajině klesá.

USOIL stock investing and trading, 3d illustration rendering

Cena severomořské ropné směsi Brent s dodávkou v srpnu vzrostla v závěru pátečního obchodování (3. 6.) o 2,11 USD (1,79 %) a obchodování uzavřela na úrovni 119,72 USD (111,58 eura) za barel. Přibližně ve stejném rozsahu se zvýšila i cena americké lehké ropy WTI s červencovým kontraktem.

Cena WTI vzrostla na závěr pátečního obchodování o 2 USD (1,71 %) a uzavřela ho na úrovni 118,87 USD za barel. Růst zaznamenala i za celý týden, což představuje týdenní růst ceny WTI již šestý týden po sobě.

- Komerční sdělení -zeny

Mohlo by Vás zajímat

- Reklama -PR článek